Цими днями Президент Зеленський представив план перемоги України, який складається з п’яти пунктів. Спочатку він презентував план президенту США Джо Байдену, а потім обговорив його з лідерами Німеччини, Франції, Великої Британії та Італії. Частина з пунктів все ще залишається засекреченою. Тому більшість публікацій в західних ЗМІ стосувалась обговорень плану перемоги та подальших кроків з його реалізації.
Перший пункт - запрошення України в НАТО до закінчення війни. За словами Зеленського, це стане свідченням рішучості і покаже росії, що путін програв геополітично світу. В Reuters пишуть, що глава НАТО Марк Рютте заявив, що йому відомі деталі плану перемоги України, представленого Президентом, і він перебуває в контакті з країнами-членами Альянсу щодо наступних кроків.
Окрім того Марк Рютте закликав країни-члени виробляти більше зброї та боєприпасів, оскільки Альянс знаходиться на шляху до досягнення цільового показника витрат на Україну в 40 мільярдів євро в цьому році, зазначають у Bloomberg.
Не менш важливим є другий пункт – це оборона. Пункт включає продовження операцій на території росії та зняття обмежень щодо ударів по її території, ППО, спільне з партнерами збиття російської авіації, розширення використання українських дронів тощо. Видання CNN зазначає, що Головнокомандувач збройних сил США в Європі склав список систем озброєнь, якими володіють США і які можуть допомогти Україні в боротьбі з росією, але які адміністрація Байдена ще не надала, включаючи ракети класу «повітря-земля» і захищену мережу зв'язку, що використовується в НАТО.
В Reuters інформують, що канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про пакет військової допомоги Україні на суму 1,4 мільярда євро до кінця 2024 року, заявивши, що це прямий сигнал росії, що Захід не припинить підтримувати Київ. Допомога буде надана спільно з країнами-партнерами Бельгією, Данією та Норвегією і включатиме більше засобів протиповітряної оборони, танків, бойових безпілотників та артилерії.
В Bloomberg пишуть, що за оцінками американських високопосадовців, Україна зможе утримувати територію в Курській області росії, щонайменше кілька місяців. За словами офіційних осіб, наразі ЗСУ отримують стабільне постачання артилерійських боєприпасів. Стабільне постачання снарядів частково пояснюється зусиллями союзників, в тому числі ініціативою Чехії з постачання боєприпасів і зусиллями США і Франції, спрямованими на розвиток артилерійського потенціалу України в довгостроковій перспективі.
Всі пункти плану перемоги України мають чіткий таймінг, а мета його – чесне завершення війни і встановлення справедливого миру, як це і передбачено формулою миру. Найближчим часом очікуємо на позитивний фідбек, швидкі рішення і конкретні кроки від західних партнерів. Адже як зазначив Президент Зеленський, допомога Україні - це спосіб зберегти справедливий світовий порядок.
Передові технології з виробництва безпілотників - це лінія оборони України проти росії, де солдати і виробники впроваджують інновації, щоб протистояти перевазі москви на полі бою.
В останні місяці Україна запустила безпілотники, які перехоплюють російські літальні апарати або спалюють лісосмуги, скидаючи розплавлений метал. Також випробовуються безпілотники, які несуть автоматичні гвинтівки і гранатомети.
Маючи меншу армію і менше ресурсів, Україна покладається на технології у боротьбі з російською потугою. Колись обмежені скиданням бомб, українські безпілотники тепер роблять все - від встановлення мін до доставки вантажів.
У середу Президент Володимир Зеленський оприлюднив свій довгоочікуваний "план перемоги", закликавши своїх союзників вжити термінових заходів для підтримки Києва в нестабільний момент, щоб закінчити війну з росією наступного року.
У той час як московські війська просуваються на сході і насувається похмура зима відключень електроенергії, він заявив парламенту, що його план містить п'ять основних пунктів, які знаходяться в руках його союзників, в тому числі безумовне запрошення до вступу в НАТО вже зараз і підтримку озброєнням.
Глава НАТО Марк Рютте заявив, що йому відомі деталі "плану перемоги" України, представленого Президентом країни в середу, і він перебуває в контакті з країнами-членами альянсу щодо подальших кроків.
Підтверджуючи позицію, що процес надання Україні майбутнього членства в НАТО - ключова вимога Президента Володимира Зеленського - є "незворотнім", Рютте сказав, що план перемоги включає й інші елементи, і що він обговорює повний план з членами Альянсу.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц у п'ятницю оголосив про пакет військової допомоги Україні на суму 1,4 мільярда євро (1,53 мільярда доларів) до кінця 2024 року, заявивши Президенту Володимиру Зеленському, що це є сигналом для росії, що Захід не припинить підтримувати Київ.
Допомога буде надана спільно з країнами-партнерами Бельгією, Данією та Норвегією і включатиме більше засобів протиповітряної оборони, танків, бойових безпілотників та артилерії.
"Це чітке послання президенту росії володимиру путіну - гра у затягування часу не спрацює. Ми не припинимо нашу підтримку України", - сказав Шольц. Шольц оголосив про збільшення військової допомоги під час візиту Зеленського до Берліна
Глава НАТО Марк Рютте закликав країни-члени виробляти більше зброї і боєприпасів, оскільки він підтвердив, що альянс знаходиться на шляху до досягнення цільового показника витрат на Україну в 40 мільярдів євро (44 мільярди доларів) в цьому році.
Новий генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору закликав зосередитися на нарощуванні оборонного виробництва, включаючи обладнання для суші, повітря і моря, а також снарядів. Водночас, за його словами, НАТО має намір виконати зобов'язання щодо видатків, виділивши 20,9 мільярда євро в першому півріччі.
За оцінками американських високопосадовців, Україна зможе утримувати територію, на яку претендують її війська в Курській області росії, щонайменше кілька місяців, якщо не довше.
За словами офіційних осіб, після місяців страждань від нестачі артилерійських боєприпасів київські війська тепер отримують їх стабільне постачання. Стабільне постачання снарядів частково пояснюється зусиллями союзників, в тому числі ініціативою Чехії з постачання боєприпасів і зусиллями США і Франції, спрямованими на розвиток артилерійського потенціалу України в довгостроковій перспективі.
Головнокомандувач збройних сил США в Європі склав список систем озброєнь, якими володіють США і які могли б допомогти Україні в боротьбі з росією, але які адміністрація Байдена ще не надала, включаючи ракети класу "повітря-земля" і захищену мережу зв'язку, що використовується НАТО.
До переліку увійшли Joint Air-to-Surface Standoff Missile, тип крилатої ракети повітряного базування, і система зв'язку, відома як Link 16 - мережа обміну даними, що використовується США і НАТО, яка повинна забезпечити більш безперешкодний зв'язок між бойовими системами і є особливо корисною для командування і управління протиповітряною і протиракетною обороною. Україна неодноразово просила надати їй обидві системи, повідомило інше джерело, знайоме з їхніми запитами.
Comments