top of page

Огляд міжнародної преси за 21 жовтня – 1 листопада 2024 року

Фото автора: Anton KuchuhidzeAnton Kuchuhidze

Останніми тижнями західні ЗМІ все більше уваги приділяють ширшим геополітичним наслідкам рашистської агресії, особливо на тлі втручання Північної Кореї. Президент Зеленський висловлює стурбованість, що залучення північнокорейських солдатів виводить війну “за межі кордонів” і має велике геополітичне значення. Західні лідери попереджають, що участь Північної Кореї у європейській війні може також розхитати відносини в Індо-Тихоокеанському регіоні, включно з Японією та Австралією. Про це пишуть у The Washington Post.


В іншій статті від The Washington Post автор зазначає, у міру того, як північнокорейські солдати прямують до участі у війні з Україною, ступінь їхньої остаточної військової участі може виявитися набагато більшим. Наразі ми спостерігаємо, як чотири амбітні держави в центрі Євразії – росія, Китай, Іран і Північна Корея – дедалі тісніше координують свої дії, щоб кинути виклик міжнародній системі безпеки, відомій як Pax Americana.


Розгортання північнокорейських сил для підтримки нападу на західну демократію має пробудити американців до нової силової політики. Адже чотири агресивні євразійські диктатури співпрацюють на стратегічному рівні і їхня співпраця поглиблюється і стає все більш узгодженою. Три з них володіють ядерною зброєю, а четверта, Іран, працює над тим, щоб приєднатися до цього клубу. Давно минув той час, коли ці режими становили ізольовані, розрізнені загрози західним інтересам.


Цікавий матеріал вийшов у виданні Foreign Policy, де автор наголошує, що західне визначення перемоги України має бути простим і збігатися з визначенням Києва. Україна повинна залишатися стійкою суверенною демократією з правом на європейське майбутнє, за яке борються її громадяни. Україна також повинна мати надійний захист від російської загрози в довгостроковій перспективі. Цього результату можна досягти вже зараз, не чекаючи на відновлення 100% суверенної території у військовому плані.


Але найважливішою передумовою такої перемоги є зупинка російського наступу. Щоб допомогти Україні досягти цього, її союзники мають дотримуватися одного простого принципу: чим більше російські війська просунуться вперед, тим більш значущою має бути їхня військова підтримка. З огляду на це, як мінімум Сполучені Штати повинні негайно дати Україні зелене світло на використання ракет Storm Shadow/SCALP проти російських сил, які намагаються захопити більше української території. І якщо росія продовжить свої атаки на українську цивільну і промислову інфраструктуру, її союзники мають використати свої власні сили як на території НАТО, так і в Україні, щоб допомогти Україні знищувати російські безпілотники і ракети.


Виконання цих складних військово-політичних кроків відповідає фундаментальним інтересам Європи та Сполучених Штатів. Адже якщо Україна програє, європейці опиняться під підвищеною загрозою з боку росії на своїх кордонах.


Отже, аналіз західних ЗМІ показує, що війна в Україні має глибокі та багатогранні міжнародні наслідки. Західні ЗМІ наголошують на важливості спільних зусиль країн для зміцнення безпеки й водночас – на ризиках, пов'язаних із залученням нових гравців у і без того складний геополітичний ландшафт. Україна залишається в центрі цих дискусій, і її майбутнє значною мірою залежатиме від міжнародної підтримки та стратегічних відповідей на поточні виклики.

 



У міру того, як північнокорейські солдати прямують до можливої битви в Європі - ступінь їхньої остаточної військової участі може виявитися набагато більшою, ніж прийнято вважати - здається, що змагання в стилі "світ - острів" стає реальністю. Чотири амбітні ревізіоністські держави в центрі Євразії - росія, Китай, Іран і Північна Корея - дедалі тісніше координують свої дії, щоб кинути виклик, якщо не зруйнувати, панівний міжнародний порядок безпеки, відомий як Pax Americana.

 



По-перше, розглянемо, що може зробити Байден, щоб змінити хід війни в разі перемоги Трампа. За сценарієм, який широко обговорюється серед європейських союзників Вашингтона по НАТО, Байден може негайно дозволити Києву завдати дальніх ударів з використанням армійських тактичних ракетних комплексів, відомих як ПТРК, що постачаються США, глибоко вглиб російської території. Президент Володимир Зеленський вже кілька місяців домагається такого дозволу, щоб мати можливість завдавати ударів по російських авіабазах та інших цілях, які москва використовує для нападу на українську територію.


Він міг би послатися на кампанію москви зі знищення українських електростанцій та інших цивільних об'єктів, що дає Києву правову і моральну основу для самозахисту. Вашингтон може і повинен зробити більше, щоб допомогти Україні захистити себе від довгоочікуваних нових російських атак на енергетичну інфраструктуру, які змусять українців здригатися цієї зими.

 



У понеділок глава Пентагону президента Джо Байдена пообіцяв Україні подальшу підтримку США у війні проти росії. Навіть попри те, що українські війська намагаються стримувати сили Кремля, над майбутньою роллю Вашингтона нависає невизначеність.


Міністр оборони Ллойд Остін під час свого третього візиту до Києва у воєнний час обговорив з президентом Володимиром Зеленським та іншими урядовцями перспективи бойових дій, оскільки адміністрація Байдена прагне допомогти Україні обрати більш ефективний курс проти росії.

 



Президент України Володимир Зеленський заявив у вівторок, що тисячі північнокорейських солдатів, які, як очікується, посилять російські війська на лінії фронту в Україні, виводять майже трирічну війну за межі кордонів воюючих сторін.


Західні лідери заявляють, що Північна Корея відправила близько 10 000 солдатів на допомогу російській військовій кампанії, і попереджають, що її участь у європейській війні може також розхитати відносини в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Японію та Австралію.

 



Західне визначення перемоги має бути простим і збігатися з визначенням Києва. Україна повинна залишатися стійкою суверенною демократією з правом на європейське майбутнє, за яке борються її громадяни - і яке путін має намір зруйнувати. Успішна Україна також повинна мати надійний захист від довгострокової російської загрози. Цього результату можна досягти, навіть не відновлюючи зараз 100 відсотків суверенної української території у військовому плані.


Але найважливішою передумовою для такої перемоги є зупинка російського наступу. Щоб допомогти Україні досягти цього, її союзники повинні дотримуватися одного простого принципу: чим більше російські війська просунуться вперед, тим більш значущою має бути їхня військова підтримка.

 



Лідери G7 завершили узгодження деталей щодо кредиту в 50 мільярдів доларів для допомоги Києву, який буде забезпечений прибутками від російських суверенних активів, заморожених після вторгнення росії в Україну, йдеться в заяві, оприлюдненій у п'ятницю, 25 жовтня.


Лідери заможних демократичних країн "Групи семи" заявили, що вони "досягли консенсусу щодо того, як надати" кредити на суму близько 50 мільярдів доларів, з метою розпочати виплату коштів до кінця цього року.


"Кредитні кошти будуть розподілені по декількох каналах для підтримки бюджетної, військової та відновлювальної допомоги Україні", - додали лідери G7.

 



Південна Корея розглядає можливість направлення групи військових спостерігачів в Україну для спостереження та аналізу очікуваного розгортання росією північнокорейських військ на лінії фронту конфлікту в Україні, заявив у середу президентський чиновник.


Щонайменше 11 000 північнокорейських військовослужбовців були відправлені до росії, і понад 3 000 з них були переміщені впритул до лінії фронту, повідомив журналістам чиновник на умовах анонімності.

8 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page