top of page
Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 26 серпня – 6 вересня 2024 року

Останніми тижнями західні засоби масової інформації продовжують обговорювати результати Курської операції та все частіше наголошують на необхідності змінити риторику щодо ескалації конфлікту та дозволити Україні наносити удари вглиб рашистської федерації. Адже, як зазначають у The Washington Post, вторгнення Києва в Курськ перетнуло найчервонішу лінію - прямий наземний напад на росію. Тим самим цей прорив оголив ілюзорні червоні лінії москви.


Цікавий матеріал вийшов у Foreign Policy, де автор стверджує, що як показує історія, поступитися землею росії не принесе миру. Війна, що триває в Україні, є щоденним нагадуванням сусідам росії про те, що їхня свобода не повинна сприйматися як щось само собою зрозуміле. Історія свідчить, що росіяни йдуть з окупованих територій лише з однієї з двох причин: або їх виганяють силою, або їх змушує піти власний розрахунок витрат і вигод. Якщо Вашингтон не визнає цю давно встановлену закономірність і продовжуватиме жорстко обмежувати оборону Києва в надії на майбутнє перезавантаження відносин з москвою, наступна хвиля російської агресії майже забезпечена.


Західні лідери не змогли ефективно впровадити економічні санкції і досі не дозволили Україні використовувати західну далекобійну зброю для нападу на військові об'єкти на російській території. Тим не менш, принісши війну в росію, Україна довела, що є місце для сміливості та інновацій, щоб змусити росіян заплатити болючу ціну за їхню омріяну велич - велич, яка будується на вторгненні та окупації інших народів.


Ніщо в російській історії чи нещодавній поведінці не вказує на те, що від москви можна очікувати добросовісних переговорів.


Видання Bloomberg зазначає, що Канцлер Олаф Шольц прийняв поставку сучасної системи протиповітряної оборони для німецьких збройних сил, а також повідомив про велике замовлення на системи протиповітряної оборони для України. До 2026 року Україна отримає 24 системи IRIS-T з Німеччини, 12 середньої дальності і 12 меншої дальності.


В редакторській статті від Le Monde автор стверджує, що політика Заходу дозволяє Україні вести війну, але не виграти її. Така ситуація, значною мірою пов'язана з нездатністю країн-союзників надати Києву військову допомогу вчасно і в необхідному обсязі.


Від себе хочу додати, що cсоюзники повинні надати Україні все необхідне для відбиття російського вторгнення і не обмежувати використання наданої зброї. Україні має бути дозволено використовувати в повному обсязі західну зброю.

 



Президент росії володимир путін "не буде диктувати нам жодних своїх червоних ліній", - сказав Зеленський на тлі лісів і пагорбів на півночі Сумської області України. "Тільки Україна і українці визначатимуть, як нам жити, яким шляхом іти і який вибір зробити".


Після року поступової втрати позицій на полі бою Зеленський пішов на зухвалу авантюру, щоб перехопити ініціативу. Він робить ставку на те, що операція, яка розпочалася 6 серпня, не лише виведе росію з рівноваги і змусить її передислокувати війська, але й спонукатиме Захід рішучіше підтримати Україну. Зеленський закликав надати більше зброї і отримати дозвіл США на використання ракет великої дальності ATACMS на російській території.




Опір України російському вторгненню продовжує перетинати червоні лінії президента володимира путіна.


Блискавичне вторгнення Києва в Курськ на заході росії цього місяця перетнуло найчервонішу лінію - прямий наземний напад на росію - проте реакція путіна досі була разюче пасивною і приглушеною, що різко контрастує з його риторикою на початку війни.


У перший день вторгнення в лютому 2022 року путін попередив, що будь-яка країна, яка стане на шляху росії, зіткнеться з наслідками, "яких ви ніколи не бачили за всю свою історію", і ця погроза, схоже, була спрямована на країни, які можуть озброїти Україну.




Розчарування України зростає з кожним днем через обмеження, які адміністрація Байдена наклала на використання американської зброї проти цілей на території росії.


Після того, як росія протягом двох днів минулого тижня (26 і 27 серпня) здійснила масовані ракетні та безпілотні атаки на міста та енергетичну інфраструктуру, міністр оборони України Рустем Умеров і керівник апарату президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак очолили делегацію до Вашингтона, щоб спробувати змінити політику в цьому питанні. Згідно з повідомленнями, українська команда прагнула отримати дозвіл на ураження певної кількості важливих цілей американськими ракетами.

 



Сьогодні, 31 серпня, естонці та латиші відзначають 30 років з дня відходу російських військ з їхніх територій, що поклало край півстолітній окупації. Війна, що триває в Україні, є щоденним нагадуванням сусідам росії про те, що їхня свобода не повинна сприйматися як щось само собою зрозуміле. Історія свідчить, що росіяни йдуть з окупованих територій лише з однієї з двох причин: або їх виганяють силою, або їх змушує піти власний розрахунок витрат і вигод. В останньому випадку єдиний великий відхід територій в історії росії стався тоді, коли крах режиму докорінно змінив цей розрахунок витрат і вигод. Якщо Вашингтон не визнає цю давно встановлену закономірність і продовжуватиме жорстко обмежувати оборону Києва в надії на майбутнє перезавантаження відносин з москвою, наступна хвиля російської агресії майже забезпечена.




Канцлер Олаф Шольц прийняв поставку передової системи протиповітряної оборони для німецьких збройних сил і підтвердив замовлення ще на п'ять, а також на додаткові 17 одиниць для України, щоб допомогти відбити російські атаки.


Виступаючи в середу на базі ВПС на північному узбережжі поблизу Кіля, Шольц сказав, що закупівля для Бундесверу шести IRIS-T, виготовлених компанією Diehl Defence GmbH & Co. KG, відіграватиме ключову роль у зміцненні європейської ініціативи "Небесний щит". Наразі 21 країна, включно з Великою Британією і Туреччиною, приєдналася до очолюваного Німеччиною проекту, покликаного зробити континент менш вразливим до повітряних ударів в часи посилення геополітичної напруженості.




Союзники повинні надати Україні все необхідне для відбиття російського вторгнення і не обмежувати використання наданої зброї, заявила прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.


Україні має бути дозволено використовувати західну зброю, включаючи винищувачі F-16, для ураження цілей на території росії за умови дотримання міжнародного права, заявила вона на конференції з питань безпеки в Празі в суботу.




Також у Празі Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн висловила переконання, що "повномасштабна війна росії в Україні є для Європи переломним моментом, подібним до 1989 року. Ми живемо в іншому світі, і ми змушені переосмислити нашу політику і цілі".


Нехай це буде почуто у Вашингтоні та Берліні! Ці два уряди, підтримуючи Київ, залишаються найбільш непоступливими в тому, щоб дозволити Україні вражати своєю зброєю російські цілі в глибині країни та інтегрувати її в НАТО. Така політика дозволяє Україні вести війну, але не виграти її і не вижити в стані безпеки після неї. "Щоб примусити росію до миру, нам потрібні ефективні інструменти", - наполягав Зеленський.




Україна мала повне право розпочати раптовий наступ на Курський прикордонний регіон росії як акт самооборони, заявив глава НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю німецькій газеті "Die Welt".


Наступ, розпочатий 6 серпня, застав Кремль зненацька: Київ заявив, що захопив десятки населених пунктів і понад 1200 квадратних кілометрів (майже 500 квадратних миль) території. "Україна має право захищати себе. І згідно з міжнародним правом, це право не зупиняється на кордоні", - сказав Столтенберг в інтерв'ю Die Welt, опублікованому в суботу. "Російські солдати, танки і бази там (у Курську) є законними цілями згідно з міжнародним правом".

19 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page