top of page
Фото автораAnton Kuchuhidze

Огляд міжнародної преси за 18 – 29 листопада 2024 року

Нещодавно президент США Джо Байден надав дозвіл використовувати американську зброю великої дальності для нанесення ударів по території рашистської федерації. Послаблення обмежень на використання ракетної системи ATACMS для ураження цілей на території росії є значним поворотом у політиці США і одним з важливих кроків для досягнення миру. Саме тому більшість іноземних видань аналізують те, яким чином даний крок наблизить Україну до перемоги та які ймовірні сценарії досягнення миру.


В редакторській статті від The Washington Post автори зазначають, що наразі відбувається сплеск бойових дій між Україною та росією, причиною яких є обіцянка новообраного президента США Дональда Трампа покласти край конфлікту, щойно він вступить на посаду. Саме тому кремль наразі прагне захопити якомога більше додаткових земель до дня інавгурації, а Україна героїчно протистоїть цьому.


Проте автори наголошують, що укладання перемир'я, яке ратифікує фактичне розчленування України, ще більше підштовхне путіна до нових актів агресії та стане потужним сигналом для диктаторів по всьому світу.


Якщо шматок східної території України залишиться під російською окупацією - це означатиме поразку як для України, так і для Заходу. Під час президентської кампанії пан Трамп багато говорив про поспішне і погано сплановане виведення військ адміністрації Байдена з Афганістану, яке, за його словами, продемонструвало світові американську слабкість. Відмова від України після майже трьох років єдиного американського та європейського фронту стала б таким же сигналом. І якщо це станеться в результаті домовленостей, досягнутих паном Трампом, то вся відповідальність ляже на нього.


В іншій статті від The Economist автор також припускає, якщо путін дійде висновку, що має  шанси підірвати НАТО, його поведінка стане ще більш агресивною. Тобто якщо Європа хоче миру, вона повинна готуватися до війни. Європі потрібні більші збройні сили. Вони повинні бути оснащені більш потужною оборонною промисловістю. Натомість вона страждає від постійної нестачі озброєнь.


Завдання зробити Європу безпечною - величезне і на це підуть роки. Потрібно починати роботу вже зараз. Лідери повинні чітко розповісти своїм народам про небезпеки, які чекають на них попереду, починаючи з того, що росія хоче знищити не лише Україну, а й ЄС і НАТО.


Тим часом, Україна в свою чергу зайнята роботою над власними балістичними ракетами для нанесення ударів вглиб території супротивника, зазначають у The Wall Street Journal, і вже до кінця року планує оголосити про величезну ракетну програму. Україна тримає більшість деталей своєї програми в таємниці. Однак, за словами чиновників, українській ракетній програмі бракує потужностей і фінансування.


Безперечно, українське керівництво робить правильні кроки на шляху забезпечення власної безпеки. Адже попри визнання необхідності мирного врегулювання, потрібно також розуміти, що будь-яке  врегулювання має бути побудоване на міцному фундаменті, як з точки зору військового потенціалу, так і з точки зору стратегічного партнерства. Шлях України до більшої самодостатності та її зусилля зі створення міцних альянсів відіграватимуть вирішальну роль у формуванні результату війни проти нашої держави. Важливим також є те, що більшість західних партнерів розуміють, що мир в Європі може бути підтриманий лише за допомогою ефективного військового стримування, особливо проти російської агресії.




Як може виглядати потенційна угода? Україні доведеться змиритися з втратою частини своєї території. Ті 7%, які росія захопила під час свого першого вторгнення у 2014 році (Крим і східний Донбас), безсумнівно, не підлягають поверненню. Будь-яке врегулювання, ймовірно, також передбачатиме утримання росією частини або більшої частини додаткових 11%, які вона контролює після вторгнення у 2022 році. Натомість Україна повинна отримати надійні гарантії безпеки, ідеальним варіантом яких є повноправне членство в НАТО. Це, ймовірно, було б прийнятним рішенням для Києва, хоч і болючим для України.

 



Безпека Європи вступає в небезпечну і тривалу фазу занепаду. У 2025 році росія візьме гору в Україні. Америка, що дивиться в бік Азії під керівництвом президента Дональда Трампа, стане  орієнтуватися на власні інтереси. З 1930-х років європейські лідери не відчували такої гострої потреби в тому, щоб набратися мужності, щоб подивитися в очі реальності, і державницької мудрості, щоб діяти. На жаль, європейські лідери слабкі і відволікаються на свої внутрішні проблеми. Замість того, щоб піднятися, вони радше ховають голову в пісок.




Президент Джо Байден дозволив Україні використовувати потужну американську зброю великої дальності для нанесення обмежених ударів по території росії у відповідь на розгортання Північною Кореєю тисяч військових на допомогу москві, повідомили два високопоставлені американські чиновники.


Послаблення обмежень на використання Києвом армійських тактичних ракетних комплексів (ATACMS) для ураження цілей на території росії є значним поворотом у політиці США і відбувається в той час, коли близько 10 000 елітних північнокорейських військових були відправлені до Курська, регіону росії вздовж північного кордону України, щоб допомогти московським військам відвоювати територію, окуповану Україною.

 



Відмова від України - або угода, яка призведе до неприйнятного територіального зменшення України - стане сигналом для диктаторів по всьому світу, що рішучість Заходу має свій термін придатності. Уявіть собі, як президент Китаю Сі Цзіньпін сприйме відступ Заходу з України, коли він планує захопити Тайвань або атоли і мілини в багатому на нафту Південно-Китайському морі. Ще не надто рано задаватися питанням - чи розглядає Кім Чен Ин місію своєї армії проти України як підготовку до власного військового кроку на Корейському півострові.

 



США і їхні союзники дозволили використання цих потужних ракет, які важко перехопити. Цей крок зроблено у критичний момент для України, яка намагається стримати наростаючі російські наступи вздовж 800-мильної лінії фронту. Нанесення удару в глибину тилу допоможе Україні сповільнити російську військову машину до того, як вона доставить більше військ, припасів і бомб на лінію фронту, де вони є найбільш небезпечними.


Одне з найбільших скупчень, яке Україна може потенційно атакувати, знаходиться на півдні Ростовської області росії. Там є щонайменше чотири аеропорти в межах досяжності, хоча деякі з них є подвійними цивільними аеропортами і навряд чи стануть мішенню. Ростов є місцем приземлення багатьох військ, які перевозяться великими військовими літаками, екіпіруються, завантажуються в автобуси і їдуть на окупований схід України. Удар по цьому регіону може мати руйнівні наслідки і розкидати ключові точки розгортання російських військ.

  



Україна зайнята роботою над власними балістичними ракетами для нанесення ударів вглиб території супротивника. Країна тримає більшість деталей своєї програми в таємниці, але нещодавно українські офіційні особи заявили, що вона може бути введена в експлуатацію найближчим часом. У серпні країна провела випробування однієї зі своїх балістичних ракет.


Однак українській ракетній програмі, за словами офіційних осіб, бракує потужностей і фінансування. Ці фактори можуть обмежити ефективність програми і означатимуть, що Київ, ймовірно, залишатиметься залежним від Заходу в деяких видах озброєнь.

 



Країни Північної Європи, Балтії та Польща заявили в середу, що в найближчі місяці вони посилять підтримку України, в тому числі її оборонної промисловості, а також інвестуватимуть у збільшення кількості боєприпасів.

"Ми віддані зміцненню нашого стримування і оборони, включаючи стійкість, проти звичайних і гібридних атак, а також розширенню санкцій проти росії і тих, хто сприяє російській агресії", - йдеться в заяві лідерів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі, Швеції та Фінляндії.

 



Міністри закордонних справ демократичних країн G7 у вівторок висловили підтримку Україні і засудили те, що вони назвали "безвідповідальною і загрозливою ядерною риторикою" росії.


Вони також попередили, що підтримка Північною Кореєю росії означає небезпечне розширення конфлікту, що матиме серйозні наслідки для європейської та індо-тихоокеанської безпеки, і закликали Китай, давнього союзника Північної Кореї, діяти проти неї.

10 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page